Ознака: Џес Бејли

Вести

Мајката работи за Бејли како човек за врска со СЈО, а ќерката протестира за Заев!

Додека во САД средбата на американската јавна обвинителка Лорета Линч со сопругот на Хилари Клинтон, Бил Клинтон се коментира како голем скандал, во Македонија специјалните обвинители се гордеат и јавно […]

Вести

Бејли: Работиме да и помогнеме на Македонија во решавање на политичката криза

Работиме за да и помогнеме на Македонија да се движи напред кон членството во НАТО и ЕУ, и да ја надмине политичката криза, порача синоќа од прославата за Денот на […]

Вести

Бејли: Одговорноста на партиите е да продолжат да го спроведуваат Пржинскиот договор

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли смета дека е добро политичките партии и сите институции да работат на отстранување на пречките за нормално работење на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Собранието […]

Вести

Промовиран системот за снимање со камери поставени на полициските службеници

Мобилен систем за снимање со камери поставени на полициските службеници за документирање на полициските постапки за промовирање на принципот на законитост и професионалност на полицијата, е новата опрема која денеска […]