Ознака: Џејла Рамовиќ

Сцена

Марија Шерифовиќ ја снимаше Џејла Рамовиќ додека спие на плажа, а со еден потег ја „извади од памет“

Марија Шерифовиќ (34) и Џејла Рамовиќ (17), победничката во минатата сезона на „Sвездите на Гранд“, поминуваат многу време заедно, па така и жешките летни денови ги поминаа на иста дестинација […]

Сцена

Победничката на „Гранд“ реши да го подари авомобилот кој го освои- причината ќе ве остави без зборови

Џејла Рамовиќ која победи во „Ѕвездите на Гранд“ и освои автомобил реши да го подари на својот татко. Имено таа во образложение за ваквиот потег рекла дека тој бил со […]

Сцена

Тајната формула на Марија Шерифовиќ за победата на Џејла Рамовиќ

Џејла Рамовиќ е победничката на музичкото шоу “Ѕвезите на Гранд“, па младата девојака од Горажде призна дека една реченица на нејзината менторка и дала ветар во грб и насока “како […]