Ознака: џин

Кулинарство

Пробајте освежителен џин со рабарбара – омилениот пролетен пијалок на Џејми Оливер. Го имаме рецептот!

На пролет сакаме сè со рабарбара! Познатиот готвач Џејми Оливер создаде совршен пијалок со џин со рабарбара Овој освежителен пијалок има прекрасен вкус како пролетта Освежителен пијалок во топла пролетна […]

Занимливости

Украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона

Украси односно топчиња исполнети со џин се идеја на една британска компанија и не се сомневаме дека ќе бидат вистински хит за претстојната сезона на празничните забави. Иако сме на […]