Ознака: џип

Автомобилизам

„Џенерал моторс” повлече речиси 69.000 електро автомобили поради пожар во батериите

„Џенерал моторс” викендов повлече 68.687 електро автомобили Шевролет Болт (Chevrolet Bolt), откако имаше неколку инциденти на пожар на батериите. Според Детроит њуз, досега се забележани пет слични случаи кај автомобили […]

Црна хроника

ФОТО: Скопјани вознемирени: Бомба го дигна во воздух џипот на познат скопски угостител

Запален џип синоќа ги вознемири скопјани.Како што јавува порталот ДоказМ, станува збор за подметната бомба под џипот на сопственикот на познатиот ланец за брза храна Вили. Порталот повикувајќи се на […]

Вести

Луксузниот џип во кој се возеше Шеќеринска уништен на грчката граница

 Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска утрово имаше сообраќајна несреќа Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска учествувала во сообраќајна несреќа утрово   на автопатот кон Гевгелиja. Според информациите, џипот Митсубиши Пајеро […]

Вести

Шуклев ИЗБЕГА од новинарите за да не му го видиме џипот вреден 100.000 евра!

Попладнево, во Основниот суд Скопје по получасовното сосолушување професорот осомничен за примање на мито за оценки, а според Обвинителството и најверојатно сомнежи за барање на сексуални услуги од студенти, му […]