Ознака: Џозеф Бајден

Вести

Бајден во писмо до Заев: Очекувам интензивна соработка за прашањата од интерес на двете земји

Претседателот на Владата, Зоран Заев прими писмо од новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден во кое се заблагодарува за честитките на премиерот Заев по повод изборот за претседател […]

Вести

Бајден се поблизу до победа на претседателските избори во САД

Кандидатот на Демократската партија на претседателските избори во САД, Џозеф Бајден го освои Мичиген, нова клучна федерална држава и е се поблизу до победа. Пред освојувањето на Мичиген, Бајден синоќа […]