Ознака: џоинт

Занимливости

Бебе изело џоинт, не можеле да го разбудат

Бебе старо само година и половина, завршило во болница во Милано, откако докторите по детална анализа утврдиле дека во крвта на бебето има канабис. Според италијанските медиуми таткото на бебето […]

Занимливости

7-годишно девојче болно од леукемија добива “третмани” со марихуана од својата мајка

Седумгодишно девојче од Орегон кое болува од леукемија е една од најмладите кориснички на медицинска марихуана. На Mykayla Comstock и била дијагностицирана леукемија минатата пролет. Таа е под агресивни третмани на […]