Ознака: Џокер

Филм

Оскаровецот Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон

Оскаровецот Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон Ќе режира Ридли Скот. Ова гарантира извонреден филм. Познатиот холивудски режисер Ридли Скот, кој моментално работи на филмот „Последниот дуел“ со Мат Дејмон, […]

Филм

Џеред Лето за улогата на Џокер во „Одредот на Отпишаните“: Се чувствувам измамен!

Џеред Лето конечно проговори за својата нова улога.Во неодамнешно интервју, Лето се отвори на тема улогата на Џокер во најновиот филм „Одредот на отпишаните“. Наводно, тој се чувствува измамен. Еве […]