Ознака: Џоковиќ

Останати спортови

Ѓоковиќ и Серена Вилијамс најдобри во изборот на ИТФ

Меѓународната тениска федерација (ИТФ) ги прогласи Србинот Новак Ѓоковиќ и Американката Серена Вилијамс за најдобри играчи за изминатата година. Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер на светската ранг-листа, оваа награда ја доби […]