Ознака: Џон Оби Микел

Меѓународен фудбал

Оби Микел го продолжи договорот со Челзи

Нигерискиот интернационалец од редовите на Челзи, Оби Микел, ја продолжи верноста со англискиот премиерлигаш на нов петгодишен договор. 25-годишниот фудбалер од средината на теренот стави потпис на нов договор со […]