Ознака: „Џорџ Вашингтон“

Uncategorized Вести

Поради дојава за бомба на 2 часа затворен мостот „Џорџ Вашингтон“ во Њујорк

Дојава за бомба го затвори мостот „Џорџ Вашингтон“ во Њујорк на два часа пред полицијата да утврди дека не станува збор за експлозивна направа, соопштите локалните власти. Сите ленти биле […]