Ознака: Џорџ Мајкл

Сцена

Се издава домот на Џорџ Мајкл, цената е вртоглава

Домот на починатот британски поп-пејач Џорџ Мајкл во Лондон се издава под наем, а цената изнесува 15.000 британски фунти неделно. Според обожавателите на поп-ѕвездата, многу е веројатно во имотот кој […]

Сцена

Џорџ Мајкл петпати се обидел да изврши самоубиство

Иако официјалните податоци говорат дека британскиот поп пејач Џорџ Мајкл починал од природна смрт, неговото момче Фади Фаваз открива дека тој самиот си го одземал животот. Џорџ Мајкл почина во […]

Вести

Џорџ Мајкл погребан три месеци после смртта

Британскиот пејач Џорџ Мајкл, кој почина пред повеќе од три месеци, погребан е вчера, соопшти неговото семејство после приватната церемонија.– Можеме да потврдиме дека Мајкл е погребан во присуство на […]

Сцена

Шокантно тврдење на поранешното момче на Џорџ Мајкл: Еве кој го уби!

Месец дена по смртта на Џорџ Мајкл, веста која светот го зави во црно, неговото поранешно момче излезе во јавноста со тврдење дека пејачот познат по бурниот начин на живот […]

Занимливости

Што е причината за смртта на Џорџ Мајкл?

Точната причина за смртта на музичарот Џорџ Мајкл е нејасна и по извршената обдукција, објавила полицијата.Над неговото тело биле извршени дополнителни тестови чии резултати ќе пристигнат за неколку недели. Врз […]

Сцена

ОГРОМЕН ГАФ на позната актерка: Наместо да се збогува со Џорџ Мајкл на Твитер, таа…

Актерката Сара Мишел Гелар направи голем гаф откако напиша погрешно име по веста за смртта на музичарот Џорџ Мајкл.Таа ги помешала Џорџ Мајкл и Бој Џорџ во објавата на Твитер, […]

Сцена

Ненадејната смрт му ги расипа плановите: Џорџ Мајкл сакал во 2017 година да…

Џорџ Мајкл почина додека работеше на нов албум и документарен филм кој планирал да го објави во 2017 година.На новиот албум тој работел со продуцентот Naughty Boy кој на почетокот […]

Сцена

Синди Крафорд се соблече гола

Синди Крафорд можеби има 50 години, но штотуку докажа дека се уште има неверојатно тело и неверојатни потези. Легендарниот супермодел Синди Крафорд се соблече „пиштол“ гола за шоуто „Lip Sync Battle“, […]