Ознака: Џорџ Флојд

Вести

Во Хјустон денеска ќе биде погребан Џорџ Флојд

Афроамериканецот Џорџ Флојд ќе биде погребан денеска во Хјустон, чие убиство во полициска акција во Минеаполис предизвика протести низ САД, но и во целиот свет. Комеморацијата ќе трае шест часа […]