Ознака: џо бајден

Вести

Бајден: Носете маски! Тоа е ваша должност кон татковината!

Американскиот претседател Џо Бајден вчера изрази задоволство од неочекуваното забрзување на динамиката на вакцинација во Соединетите Американски Држави, но ги повика Американците да останат внимателни. „Војната против COVID-19 е далеку […]

Вести

Бајден најави дека ќе се кандидира за претседателските избори во 2024 година

Американскиот претседател Џо Бајден соопшти дека ќе учествува на следните претседателски избори во 2024 година. Бајден со 78 години е најстариот претседател досега. Тој на почетокот на евентуалниот втор претседателски […]

Вести

Бајден негативен на Ковид-19

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден е негативен на новиот коронавирус, изјави неговата портпаролка Кејт Бедингфилд. Бајден беше тестиран откако советникот во Белата куќа, Седрик Ричмонд, беше инфициран од Ковид-19, се […]

Сцена

Џеј Ло се расплака по прогласувањето на Џо Бајден за нов претседател на САД!

Џо Бајден победи на изборите во САД и со тоа ќе стане 46. претседател на Соединетите држави. Воодушевена од победата беше и Џенифер Лопез. Поп дивата се јави од својот […]

Вести

Џо Бајден вети обединување во својот победнички говор, Трамп се уште не се обрати до нацијата

Џо Бајден вети дека нема да ја дели, туку ќе ја обедини Америка, во својот прв говор откако вчера беше прогласен за победник на претседателските избори. „Ајде сите да си […]

Вести

Трамп се огласи по победата на Бајден

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп оцени денеска дека демократот Џо Бајден „брза лажно да се претставува“ како победник на изборите во САД, откако голем број медиуми во САД го прогласија […]

Сцена

ЖИВОТ ПОЛН СО ТРАГЕДИИ: Првата сопруга и ќерката му загинале пред Божиќ, синот му умрел од тумор на мозокот! Кој е Џо Бајден?

Сопругата на Џо Бајден, Неила и едногодишната ќерка Наоми, загинале во 1972-та година, неколку денови пред Божиќ, а неговиот син Бо починал од тумор на мозокот во 2015-та година. Правникот […]