Ознака: Џо Њумен

Занимливости

107-годишен дедо ја вози 99-годишната вереница со својот кабриолет!

Џо Њумен (107) е еден од најстарите возачи во САД, а приказната за него неодамна стана вирална на социјалните мрежи. Жител од Сарасота, во Флорида, го привлекол вниманието откако на […]