Ознака: џудо

Скопје

Награда почесен црн појас 1 дан од Џудо федерацијата на Македонија за јапонската амбасадорка Кеико Ханеда

Џудо федерацијата на Македонија на јапонската амбасадорка Нејзината Екселенција Кеико Ханеда и додели Награда почесен црн појас 1 дан. Признанието се доделува за 4 годишната посветеност на амбасадорката за развивање […]

Локална самоуправа

Градоначалникот Сашко Николов оствари прием на џудистот Ратко Костов

Градоначалникот Сашко Николов оствари прием на џудистот Ратко Костов од Џудо клубот Сенсеи од Радовиш кој на Меѓународниот турнир „Куп на Јадранот“ во Сплит, Хрватска, го освои бронзен медал.На натпреварот […]