Ознака: џузепе меаца

Меѓународен фудбал

“Џузепе Меаца” ќе биде домаќин на финалето на Лигата на Шампионите во 2016 година!

Најновите информации велат дека финалето на Лигата на Шампионите во 2016 година ќе биде одиграно на стадионот Џузепе Меаца во Милано. Италијанските медиуми се убедени дека е постигнат договор со […]