Ознака: 1тв

Вести

1ТВ ке објавува имиња кој стои зад ситуацијата со Боки13, статус на Фејсбук

Ова е фотографија од денешното рочиште за несреќно наречениот предмет “Рекет”. Ја известуваме јавноста дека во наредните неколку денови ке ѓи објавиме сите факти и докази зошто само Бојан Јовановски […]

Вести

1ТВ престана да емитува програма

На телевизискиот канал на 1ТВ од вечерва веќе не се емитува програма. По само година и неколку месеци работа, телевизијата самоиницијативно престана да емитува програма. Инаку, согласно Законот за аудио […]

Македонија

Новинар од “1ТВ“ се пријавил да даде исказ за “Рекет“

Новинар од “1ТВ“ телевизијата се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот “Рекет“, објави ТВ “Телма“. Новинарите на “1ТВ“ се на принуден одмор до 15 август, а […]

Македонија

На сметката на 1ТВ лани легнале 637 илјади евра, премалку за функционирање на една телевизија

Во 2018 година вкупните приходи на 1ТВ изнесувале 39,232 милиони денари (околу 637 илјади евра), а приходите од рекламирање 33,944 милиони денари (околу 550 илјади евра), се вели во одговорот […]

Македонија

При претресот во “1ТВ“ одземени компјутерите на Боки 13 и синот на Катица Јанева (ВИДЕО)

  Синоќа во текот на претресот во просториите на “1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева […]

Вести Видео

Aзманов со закани по живот кон 1ТВ и тимот на Инсајдер

Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија […]

Избор на уредникот

Со бегството на Груевски се замајува јавноста додека се менува името – Филип Петровски во Студио на 1ТВ

Две недели македонската јавност се замајува со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, додека во тек е промената на уставното име, бришењето на АСНОМ и запишувањето на Охридскиот рамковен договор […]