Ознака: 10.000 евакуирани

Балкан

Голем пожар на островот Паг, евакуирани 10.000 луѓе

Голем пожар избувна синоќа околу еден часот по полноќ во шумата на плажата Зрќе, кај градот Новаља на хрватскиот остров Паг, соопшти тамошната полиција. Пожарот го гаснат три авиони и голем […]