Ознака: 118 случаи

Вести

Нови 118 случаи на коронавирус: Најмногу во Скопје, Чаир со најголем број активни случаи

За 24 часа во земјава регистрирани се 118 нови случаи со вирусот КОВИД-19. Најмногу нови случаи има во Скопје – 55, Тетово – 20, Охрид и Куманово по девет случаи, […]