Ознака: 134 нови случаи

Вести

Потврдени 134 нови случаи на коронавирус, починаа уште осум лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-97, Куманово-5, Прилеп-1, Тетово-11, Струга-3, Велес-1, Битола-1, Кавадарци-1, […]