Ознака: 15 сообраќајки

Македонија

Девет лица повредени во вкупно 15 сообраќајки во Скопје

Девет лица се здобиле со полесни телесни повреди во девет од вкупно 15 сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во шест сообраќајки е причинета […]

Вести Македонија

Во 15 сообраќајки во Скопје повредени 19 лица

Деветнаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 10 сообраќајни незгоди од вкупно 15 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е […]

Uncategorized Македонија Црна хроника

За 24 часа во Скопје 13 повредени во сообраќајки

Во изминатово деноноќие на подрачјето на Град Скопје тринаесет лица се полесно повредени во осум од вкупно 15 сообраќајни незгоди . Во седум сообраќајки е причинета материјална штета. Со поголема брзина […]