Ознака: 150.000 евра

Сцена

За шест месеци во врска Дара Бубамара од момчето доби подарок од 150.000 евра

Сексапилната српска пејачка Дара Бубамара од неодамна е во врска со 15 години помладиот бизнисмен од Белгија Сашо Пешиќ. Дара која е позната како голем вљубеник во брзи и скапи […]

Вести

Најнови детали за вчерашниот вооружен грабеж во НЛБ Банка- позната е и украдената сума

По вчерашниот вооружен грабеж што се случи во 10.36 минути во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир, би сакале да ве информираме дека клиентите и вработените на Банката се безбедни […]

Македонија

Личниот возач му ја уценувал сопругата

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Т.П. (32) од Скопјe поради основи на сомневање дека […]