Ознака: 164 загинати

Црна хроника

164 лица загинаа во поплавите и свлечиштата во Шри Ланка

Најмалку 164 лица загинаа во поплавите и лизгањата на земјиштето, што ја зафатија Шри Ланка, како последица на поројните дождови, јави Синхуа.Според претходните информации без покрив над главата останале половина […]