Ознака: 191 нов случај

Вести

АЛАРМАНТНИ БРОЈКИ: 191 нов случај на коронавирус, починаа тројца пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 191 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-96, Куманово-4, Штип-5, Прилеп-13, Тетово-15, Велес-1, Битола-3, Кавадарци-1, […]