Ознака: 2 состојки

Живот

Исчистете го дебелото црево со помош на овие 2 состојки: Проверен рецепт

Ова било пракса уште во стара ГрцијаДенес ситуацијата со варењето на храната е далеку во полоша состојба отколку во старите времиња, кога не постоеше брза храна и се останато што […]

Живот

НЕ ТРОШЕТЕ ПАРИ НА ПЕДИКИР: Со помош на само 2 состојки од кујната, нозете ќе ви изгледаат совршено

Домашен лек кој е совршен за вашите нозе да изгледаат совршено.Состојки: 4 шолји млеко 3 лажици прашок за пециво Подготовка: Прво, загрејте го млекото, а потоа ставете во сад кој […]

Кулинарство

Само 2 состојки: Јапонски рецепт за најевтината чоколадна торта која стана хит!

Една јапонска слаткарка стана Јутјуб ѕвезда. Таа е автор на рецептот на хит чоколадната торта од само од две сосотојки.Подготовка: 1. Одвојте ги белките од жолчките, а потоа белките ставете […]