Ознака: -21 степен

Вести

Сончево и топло време, температурите до 21 степен

Времето ќе биде сончево и топло. Претпладне со мала до умерена локална облачност, особено во североисточните подрачја. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура […]

Вести Македонија

Многу студено, температурите до 21степен под нулата

Рекордно ниски температури за овој период се измерни ова ведро утро во Македонија. Во Берово се измерени – 21 степен, во Битола -20, во Маврово -18, а во Струмица – 17 степени. Според […]