Ознака: 22-ца грчки митрополити

Вести Свет

Митрополити од северна Грција со писмо се спротиставија на Преспанскиот договор

Со писмо на шест страници и испратено до Вселенскиот Патријарх Вартоломеј, до грчкиот државен Врв и Архиепископот Иеронимос 22-ца митрополити од северна Грција изразија несогласување со Договорот од Преспа. Тие изразија […]