Ознака: 225 нови случаи

Вести

225 нови случаи на COVID-19, 4 новозаболени и 1 оздравено лица од Охрид

Во текот на последните 24 часа се направени 1.841 тестирања, при што се регистрирани 225 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на Република Македонија. По градови: -Скопје […]