Ознака: 3 вида сирење

Кулинарство

 Совршен летен рецепт – солени палачинки со тиквички и 3 вида сирење

Сезоната на тиквичките е започната и не можеме да бидеме посреќни. Како неутрален зеленчук, тиквичките одлично може да се вклопат во многу солени, но и слатки рецепти, па дури и […]