Ознака: 30-тина минути

Македонија

На граничните премини се чека 30-тина минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања од 30 минути за влез и излез од државата, соопшти АМСМ. Иако […]