Ознака: 300 хоспитализирани

Вести

Филипче потврди силен бран на коронавирус: Хоспитализирани над 300 пациенти, Ресен ново жариште

Вкупниот број на потврдени со КОВИД-19 од почетокот на епидемијата до вчера се искачи на 4157, а на починати е 193. Во вчерашниот билтен на Министерството за здравство беа евидентирани […]