Ознака: 344 жртви

Вести

Пронајдени 344 жртви од земјотресот што се случи во Мексико

Началникот на Службата за граѓанска заштита Луис Фелипе Пуенте на неговиот Твитер налог, објави дека досега се пронајдени 344 жртви од земјотресот што се случи на 19 септември во Мексико.Спасувачките […]