Ознака: 5 милиони евра

Сцена

БРЕНА ДОЛЖНА 5 МИЛИОНИ ЕВРА – Откриено во колкави ПРОБЛЕМИ ЗАПАДНАЛА, ХАОС…

Лепа Брена се вплеткала во проблеми поради новата јахта што повеќе неможе ни да биде! Медиумите пренеле дека пејачката купила јахта на Азурниот брег, меѓутоа, тоа сепак не било купување. […]

Вести

Mинистерството за образование склучило 27 договори тешки близу 7,5 милиони евра

Министерството за образование и наука во периодот од 14 до 16 август годинава склучило десетици зделки во четири очи за набавка на учебници. Имено, на системот за Јавни набавки има […]

Меѓународен фудбал

Бојадисуваше улици, а сега заработува 4,5 милиони евра годишно

Напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жесус во 2014 година заработувал 4.000 евра годишно, а сега три години подоцна игра во еден од најбогатите клубови во светот.20 годишниот Габриел Жесус денес […]