Ознака: 8-ми март

Занимливости

Сe ближи 8-ми Март: Каква боја на рози да подарите и какво значење имаат?

Розите се најомилените цвеќиња кои се подаруваат на драгите личности. Тие се симбол на љубов и благодарност, прекрасно мирисаат, убаво изгледаат, а ги има во различни бои од кои секоја […]

Живот

Нема подароци поскапи од 1.000 денари за 8. Март: Еве за кого важи забраната

Учителките, докторките, но и сите жени вработени во администрацијата не смеат да примаат подароци поскапи од 1000 денари за 8-ми Март, стои во Законот за вработените во јавниот сектор, каде […]

Фото

Која ли е среќничката? Погледнете што доби една Скопјанка за 8- ми март

Осми март е меѓународен ден на жената — светски празник што се одбележува секоја година.Тоа е ден кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со […]