Ознака: 8-ми септември

Вести

СЛЕДНИОТ ВТОРНИК ПОВТОРНО ЌЕ ОДМАРАМЕ- следува уште еден неработен ден во Македонија, еве уште колку има до крајот на годината

Денеска завршува споениот викенд кој го имавме овој викенд во земјава поради големиот православен празник Успение на Пресвета Богородица, а идниот вторник повторно ќе одмараме. Следува уште еден државен празник, […]

Вести

Груевски: Да бидеме обединети во националните интереси

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска упати честитка по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија.– Деновиве бележиме 25 години од историскиот момент кога граѓаните на Република […]

Вести

Иванов повика на помирување и сплотеност околу државните интереси

Во обраќањето на свечената академија по повод 8 Септември, претседателот Ѓорге Иванов повика на помирување и сплотеност околу државните интереси, порачувајќи дека иднината на државата зависи од секој нејзин граѓанин.– Минатата […]

Вести

Четврток неработен ден

Министерството за труд и социјална политика информира дека четврток, 8 Септември 2016 година е неработен ден за граѓаните на Република Македонија.Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните во […]