Ознака: 93. роденден

Македонија

Викендов Зоолошката градина во Скопје слави 93. роденден

Оваа година Зоолошката градина Скопје го слави својот 93-ти роденден. По тој повод, на 1-ви септември во ЗОО Скопје ќе има голема роденденска забава за сите посетители, но и вредни […]