Ознака: puls24mk

Видео

Ретро:Каде исчезна најголемиот Битолски талент?

Откако јавно кажа дека неговата група се распаднала и најави соло кариера, ние се прашуваме зошто не ја продолжи својата кариера. Па следното прашање е каде исчезна овој Битолчански талент? […]

Сцена

Кои јавни личности се забавуваат на свадбата на Будимир во Колосеум?

Вечерва во летниот клуб Колосеум ракометната елита се забавува на свадбата на екс ракометарката Андријана Будимир. Андријана Будимир вечерва се мажи за скопскиот угостител Јохан, а свадбата се одржува во Колосеум.  […]

Издвојуваме

Аналитичарите ги коментираат случувањата во Комисијата и предвремените парламентарни избори

Аналитичарот Сашо Клековски во изјава за Курир потсетува дека опозицијата на чело со СДСМ си бараше предвремени парламентарни избори.  Аналитичарот Сашо Клековски во изјава за Курир потсетува дека опозицијата на […]

Регион

Почина сопругата на Тито?!

Хрватскиот новинар Денис Латин, објави дека починала сопругата на Тито, Јованка Броз. Тој на својот фејсбук профил ја објави веста, а неговите пријатели пишуваат коментари со сочувство.  Хрватскиот новинар Денис […]

Хороскоп

Дневен хороскоп 26.08.2013

Еве што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Бидејќи по природа сте перфекционисти, постојано сте незадоволни од постигнатото и се стремите кон повисока цел, што може да биде и добро и […]