Ознака: Tамара Тодевска

Сцена

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија!

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои […]