Ознака: „Whole 30“ диета

Нега и убавина

Еве што претставува популарната „Whole 30“ диета: Еден месец пекол за видливи резултати

„Whole 30“ диетата во последно време стана голем хит, па и познатите спортисти како Коби Брајант и Леброн Џејмс ги направиле своите принципи на исхрана според овој начин на исхрана. […]