Teпачка во Клиниката за пулмологија

Во амбулантата на Клиниката за пулмологија во Скопје денеска попладне се случил инцидент, откако медицински техничар замолил машко лице кое било во придружба на пациентка, да почекаат надвор бидејќи здравствените протоколи не дозволуваат повеќе лица за време на преглед да бидат во иста просторија.
Случајот е пријавен во полиција, ја потврдија информацијата на МКД.мк од Министерството за здравство.
Од полицијата велат дека било пријавено нарушување на јавен ред и мир со тепачка. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.