Uncategorized

Uncategorized Живот

Како да им се помогне на жртвите на семејно насилство во карантин?

Светот се повеќе се повлекува во своите домови, обидувајќи се да го спречи ширењето на новиот коронавирус, но што ако најголемата опасност живее со вас? Тоа е сценарио со кое […]

Uncategorized

Комарците ве касаат по целото тело? Еве 5 домашни трикови кои веднаш го ублажуваат чешањето

Немојте да го чешате местото на убодот бидејќи така ја продолжувате агонијата. Посегнете по овие природни третмани. Паста за заби Истражувањата докажаа дека тоа не е мит. Состојките на пастата […]

Uncategorized

Шеќерот предизвикува хиперактивност, антиперспирантите се штетни – 5 здравствени митови

Секоја година сме сведоци на различни трендови за здраво живеење, чии приврзаници нè убедуваат дека откриле како да старееме побавно, како да избегнуваме настинки и други болести и, се разбира, […]