Uncategorized

Uncategorized

Напиток кој брзо ја отстранува несоницата

Напитокот “златно млеко” или уште наречено “месечно млеко” стана хит на социјалните мрежи, и е претставен како вистински природен лек. Топлото млеко во комбинација со лековити билки и разновидни зачини […]

Uncategorized Издвојуваме

Криминалец од Македонија работи за меѓународен сајт, со кој се крадат пари од сите кои внесени со измама

Во Македонија постојат луѓе кои се претставуваат како експерти за трговија со акции на светските берзи. За ваква активност нудат „роботи“ кои тргуваат во ваше име. Добивме информација дека деновиве […]

Uncategorized

КОРОНА БИЛАНС: Се намалува бројот на заразени (365), но бројот на починати сеуште е висок (37)

Во последните 24 часа се направени 2.820 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 166, Куманово – 27, Битола – 19, Струмица – 17, Прилеп […]

Uncategorized

Ми велат дека сум премногу убава за да го работам ова: Запознајте ја девојката која од мала сонувала да вози автобус

Возачката на автобус вели дека постојано ѝ велат дека е премногу убава за оваа работа, но и покрај се таа ужива во својата професија. 24-годишната Џоди Ли од Бренвуд во […]