Занимливости

Хороскоп

Како изгледа врската со секој од хороскопските знаци?

Каква е врската со луѓето родени во одреден хороскопски знак? Овен Овните сакаат да добиваат внимание, но понекогаш и се прават недосташни за другите. Сакаат предизвик и го сакаат флертот. […]

Занимливости

Еве што прават стјуардесите кога ќе останат сами во авионот

Сигурно не сте виделе што прават стјуардесите кога ќе останат сами во авион. Додека се на работа, обраќањето кон гостите е строго на дистанца. Освен шеги, насмевки и љубезност, екипата […]

Автомобилизам

Фолксваген ќе го промени своето препознатливо лого

Германската автокомпанија Фолксваген најверојатно ќе го промени своето препознатливо лого. Гигантот од Волсбург сака да го усогласи својот визуелен идентитет со промената на автоиндустријата кон електрични возила. Директорот на Волксваген […]

Занимливости

За вашите балкони да бидат шарени – додадете го ова во цвеќето и непрестано ќе цветаат

Петуниите, ситните висечки петунии, се популарни цвеќиња за балкони и прозори. Но, навистина бараат да им се посвети доволно внимание. Петуниите одговараат на сончево место на кое има сонце преку […]

Занимливости

Снимка која полицијата ја објави на петок 13 ќе ви ја заледи крвта

Австралиската полиција објави видео снимка од безбедносните камери од еден паркинг, а камерите тоа што го забележаа не остави никого рамнодушен. Станува збор за гаража на еден локален паркинг која […]

Занимливости

Јагне родено со натпис „јагне“ на стомакот

13-годишниот Џејмс Стивенџ од Велика Британија забележал нешто необично на туку што родено јагне. Јагнето е родено црно со неколку раштркани бели влакна кои изгледаат како да пишува „Lamb“ (јагне). […]

Технологија

Самсунг произведе паметен телефон кој нема интернет

Самсунг направи паметен телефен за корисници кои не сакаат да користат интернет. Галакси Ј2 Про има слични спецификации и дизајн како и останатите висококвалитетни паметни телефони на Самсунг, но не […]

Занимливости

Тој ги има најскапите таблички на светот: Чинат 17 милиони евра, а сега сака да ги продаде

Некои медиуми наведуваат дека пред четири години одбил понуда од скоро седум милиони евра, но затоа сега ги ставил на продажба и бара дури 14 милиони, но кога ќе се […]

Занимливости

Била во врска со милионер: Откако починал се шокирала кога видела на кого го оставил богатството

Старецот во тестаментот напишал дека неговата партнерка е „финансиски поткована“ и дека неговите пари не и требаат. 79 годишниот Џоан Томпсон од Пеброкшир во Велс, била во шок кога слушнала […]