Автомобилизам

Автомобилизам

Оваа иновација засекогаш ќе го смени начинот на кој функционираат бришачите!

Автомобилскиот гигант Мерцедес ја направи можеби најефикасната иновација во поновата автомобилска историја.Компанијата во иднина ќе им го олесни возењето на возачите со тоа што измислија нови бришачи на нивните автомобили. […]

Автомобилизам

ВИДЕО: Трик со кој вратата на автомобилот НИКОГАШ нема да ви замрзне

Една од најголемите зимски маки за возачите е замрзната врата на автомобилот.Со помош на овој генијален трик, никогаш повеќе нема да го имате тој проблем. Сѐ што ви е потребно […]

Автомобилизам

Хибридниот камион „Никола“ е возило од иднината

Сте слушнале за хибридните автомобили „Тесла“, но веројатно не сте слушнале за хибриден камион под името „Никола“. Имено, ова е втор пат најпрестижните производи во областа на транспортот во Америка […]

Автомобилизам

Автомобилските гиганти почнуваат со изградба на станици за полнење на електрични автомобили во Европа

BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company и Volkswagen Group со Porsche и Audi планираат заедничко градење на мрежа од брзи и моќни станици за полнење на најважните патни делници […]

Автомобилизам

Четири светски метрополи ќе го забранат дизелот до 2025 година

Градоначалниците на Париз, Мексико Сити, Мадрид и Атина најавија дека ќе воведат строга забрана за да го подобрат квалитетот на воздухот во градовите со кои управуваат во моментов.Оваа обврска беше […]

Автомобилизам

Новиот кинески Nio EP9 е со моќност од 1360 КС

Подолго време кинеската компанија NextEV е во центарот на вниманието. Таа лансираше нова луксузна марка, чија прва творба е долго очекуваниот „супер автомобил со еден мегават моќност“. Електромобилот се вика […]

Автомобилизам

Летечкиот мотор Flike стана реалност за голем број ентузијасти

Можеби сте слушнале како мотоциклистите велат дека чувството на моторот е како летањето со мал авион ниско над земјата. Па, оваа дефиниција веќе е исполнета во буквална смисла бидејќи за […]

Автомобилизам

Автомобилите трошат 42% повеќе од наведеното од производителот

Основна причина за огромната разлика е дека производителите користат дупки во законодавството и ги подготвуваат автомобилите специјално за тестовите.Излегува дека уште штом ќе купиме нов автомобил, веќе сме измамени. Дури […]

Автомобилизам

Видео: Со 400 коњски сили, ова е првиот електричен Јагуар!

Британскиот производител на електрични автомобили Јагуар го претстави новиот електричен автомобил.Британскиот производител на луксузни автомобили Јагуар со својот нов модел на автомобил го најави влезот во автомобилската иднина, откривајќи го […]

Автомобилизам

Што треба да знаете кога купувате автомобил во странство?

Информациите тука е резиме врз основа на практиката на Европските кориснички центри и консултации, објавено од јануари 2014 година до крајот на јули 2015 година.Проверка на цената, како и дали […]