Автомобилизам

Автомобилизам

Mercedes-Benz CLA

  По многубројните концепти конечно Mercedes покажа официјална фотографија на новиот Mercedes-Benz CLA. Кај новиот модел може да се забележи дека  основата на каросеријата е платформата на хечбекот А-Class. Но, […]

Автомобилизам

Оние кои возат “мечка”, ќе мирисаат на Мерцедес…

Оние кои возат “мечка”, ќе мирисаат на Мерцедес парфемот кој компанијата “Mercedes-Benz” наскоро ќе го лансира на пазарот. Се работи за парфем за мажи, кој мириса на комбинација од мандарина, […]

Автомобилизам

Официјални детали за новиот Golf 7

  Компанијата Volkswagen конечно ги објави првите официјални детали за седмата генерација на Golf. Официјалното претставување на автомобилот ќе се одржи во Берлин на 4-ти Септември. Новата генерација на Golf […]

Автомобилизам

Bugatti ќе смести над 1.000 коњски сили во новиот модел Galibier

  Првиот концепт за авомобилот Bugatii Galibier се појави во 2009 година. Според многумина проктот за производство на овој автомобил веќе беше отпишан. Но, шефот Волфганг Дирхајмер за магазинот Car&Driver […]

Автомобилизам

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne. Денеска беа објавени следните фотографии, кои создаваат лагодно чувство и потреба за уживање.   Очигледно Бентли знае што прави, нуди, создава… Се сложувате?