Автомобилизам

Автомобилизам

Mercedes-Benz CLA

  По многубројните концепти конечно Mercedes покажа официјална фотографија на новиот Mercedes-Benz CLA. Кај новиот модел може да се забележи дека  основата на каросеријата е платформата на хечбекот А-Class. Но, […]

Автомобилизам

Оние кои возат “мечка”, ќе мирисаат на Мерцедес…

Оние кои возат “мечка”, ќе мирисаат на Мерцедес парфемот кој компанијата “Mercedes-Benz” наскоро ќе го лансира на пазарот. Се работи за парфем за мажи, кој мириса на комбинација од мандарина, […]