Дестинации

Дестинации

Водич низ најдобрите градови за шопинг во Европа

Попустите низ трговските улици на Европа стануваат сè попривлечни во позадина на кризата во еврозоната. Релативно ниски цени, широк избор и квалитетна услуга привлекуваат многу купувачи во „традиционални“ месеци на […]

Дестинации

Капри во Италија – романса и драма од синило и мирис на лимонови цветови

Сигурно сте слушнале за островот Капри. Тоа е местото каде славниот Одисеј на Хомер ги пронајде убавите сирени. А, можеби сте ја гледале и истоимената ТВ серија која беше емитувана […]

Дестинации

Најголемото мочуриште во светот-карневал од најразни животни и бои

Познато како најголемото мочуриште во светот, Пантанал во Бразил е едно од најубавите места што човечкото око ги видело, рај за душата а и за огромен број на диви животни. […]

Дестинации

Каде летуваат славните?

Кога станува збор за славните и местата каде одат на одмор, главни фактори за одбирање на победничката дестинација се убава природа, приватност и можност за релаксација. Штом познатите кои можат […]

Дестинации

Не пропуштајте: Несекојдневни „Last Minute” понуди за Закинтос, Парга, Крф..

Реномираната туристичка агенција Савана ви нуди нова и одлична понуда како дел од нивниот секогаш одличен репертоар. Почнувајќи од секој понеделник, сите аранжмани од агенцијата кои останале непродадени во редовната […]