Хороскоп

Хороскоп

Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Нормално, најлесно е да му кажете на некој дека е убав/а, но најголемиот дел од знаците на Зодијакот им се радуваат на поинаков тип на комплименти. Дознајте кој е најдобриот […]

Хороскоп

Полн паричник за овие хороскопски знаци: Утре играјте некоја игра на среќа!

Рак Раковите умеат да ги испитуваат и да ги анализираат сложените финансиски податоци и подготвени се да дејствуваат со коцкање, кога ризикот навистина е оправдан. Тие имаат тенденција да се […]

Хороскоп

Како изгледа врската со секој од хороскопските знаци?

Каква е врската со луѓето родени во одреден хороскопски знак? Овен Овните сакаат да добиваат внимание, но понекогаш и се прават недосташни за другите. Сакаат предизвик и го сакаат флертот. […]

Хороскоп

Начин на исхрана според хороскопскиот знак

Исхраната која им одговара на жестоките Овни, не им одговара на бавните Бикови. Близнаците и Водолиите често ги прескокнуваат оброците, додека пак Рибите, Раковите и Вагите сакаат да уживаат во […]

Хороскоп

Како се однесуваат кога ќе се заљубат: Близнаците стануваат „крлежи“, а?

Близнаците стануваат „крлежи“, секогаш се тука негде. Девиците покажуваат грижа, иако чувствата се обидуваат да ги сокријат, а Рибите како да ги обзема магијата од романтичните филмови…Овен Доколку сака да […]

Хороскоп

Хороскоп за месец март

Ѕвездите за овој месец предвидуваат за некого финансиски добивки, за некого турбуленции, еве што велат за вас.. Овен Ве очекува просперитет на полето на кариера и финансиите. Одличен период за анализирање […]