Хороскоп

Хороскоп

Три хороскопски знаци не уживаат во „новогодишното лудило“- еве кои се

Најголем дел од луѓето уживаат во празниците, декорациите и празничното расположение. Се подготвуваат семејни собирања, убави јадења и подароци. Сепак, постојат хороскопски знаци кои не уживаат толку многу во тоа. […]

Хороскоп

Што никако не смеете да им подарите на хороскопските знаци: Бикот не сака книги, лавот мрази пешкири, рибата сака да се потрудите

Овен Овенот ќе биде пресреќен ако му подарите годишна членарина за вежбалница или за некоја егзотична боречка вештина. Ако имате доволно пари, изненадете го со домашна справа за вежбање, ако […]

Хороскоп

Хороскопски знаци кои најмногу ги зафаќа божиќното “лудило”

Иако поголемиот дел од луѓето уживаат во божиќните празници и во се’ што носи празничното расположение, постојат и такви кои живеат за декември. Тие не чекаат со украсувањето на елката, […]

Хороскоп

Родените во овој хороскопски знак се најголемите борци

Тие се еден од најсложните знаци во хороскопот, посебно кога станува збор за меѓучовечките односи. Станува збор за Лавовите. Тие стојат цврсто на земја и не се предаваат. Не сакаат […]

Хороскоп

Хороскоп за првиот ден во декември: Овој хороскопски знак ќе има кавги со саканата личност, а еве што ги очекува девиците

Некои ситуации навистина ве мачат, а несакате да се жалите на сите и за зборувате за работи од кои ве боли глава. Сепак нема да успеете тоа да го сокриете […]

Хороскоп

Луѓето родени во овие четири хороскопски знаци имаат чувство за стил

Кога ќе погледнете некои луѓе, веднаш помислувате дека се родени со добар вкус. Секоја нивна дневна комбинација изгледа совршено, а нивните домови можат да красат насловни страници на разни магазини. […]

Хороскоп

Машки хороскоп: Која е неговата жена од соништата?

За каква жена сонува секој од хороскопските знаци? Хороскопот ни дава одговор какви жени сакаат мажите. Овен Мажите родени во овој знак сакаат независна жена. Гламурозниот изглед и згодното тело […]