Контроверзни фајлови

Контроверзни фајлови

Со што се бркаат вампирите во македонските преданија?

Во повеќето филмови за вампири, се употребуваат лук и колец кој се забодува во срцето со цел да се убие вампирот. Сепак во македонските преданија каде се спомнуваат вампирите постојат други […]

Историја Контроверзни фајлови

Сатарот на револуцијата: Како “ОЗНА” за два месеци ликвидирала 59.000 луѓе

Агентите на Озна од ослободувањето на Белград до крајот на 1944 година, извршиле ликвидации на десетици илјадници српски граѓани без судење, валидни докази и сведоци, по налог на револуцијата. Наследниците […]

Контроверзни фајлови

ЧЕТИРИ ТАЈНИ ПРОРОШТВА ЗА КОИ НЕ СТЕ СЛУШНАЛЕ: Ќе ви се смрзне крвта!

Можеби ќе остане мистерија дали има вистина во овие морничави претскажувања на иднината, но во секој случај постои големо поклопување меѓу нив и реалноста.Можеби пророштвата на Нострадамус и Баба Ванѓа […]

Контроверзни фајлови Свет

Дали водата е само човеково право?

Според Европската Унија водата за пиење не е општо човеково право и заедничко добро на сите жители на планетата Земја. Одборот за заштита на околината на Европскиот парламент во Стразбур […]

Издвојуваме Контроверзни фајлови

Шокантно: Тале Локвенец добил стипендија од 113.000 долари?

Свиркачи до нас доставија шокантни документи кои покажуваат дека Тале Локвенец син на пратеникот Хари Локвенец добил неверојатни над 113.000 долари стипендија за студии на Универзитетот Ворвик во Англија. Таму […]

Контроверзни фајлови

Протече видеото во кое Анџелина Џоли ги открива ритуалите на илуминатите во кои учествувала

Се појави неверојатно видео во кое 23-годишната Анџелина Џоли ги открива вистинските намери на холивудските режисери, и објаснува како изгледало нејзиното учество во „тајните ритуали на илуминатите“.Во 1999 година анонимен […]

Контроверзни фајлови

Пророштво од кое мрзне крвта: Доаѓа голема војна, но еден народ ќе ги надмине пречките!

Во пророштвото кое датира од 17 век, чиј автор е непознат германски свештеник, се спомнува дека една земја на југот од Европа ќе биде многу важна. Пророштвото е објавено во […]

Контроверзни фајлови

Бил член на Илуминатите 47 години: Реши да прозбори за Путин, тајни бункери, ХААРП…

Илуминатите со години една од главните теми на теоретичарите на заговор низ светот, а деновиве американските медиуми на големо ја пренесуваат „приказната“ на еден нивен член којшто решил да открие […]

Контроверзни фајлови

Масовните медиуми ќе го премолчат ова: Сиријка откри зошто Новиот светски поредок ја уништи Сирија!

Факт е дека балканските држави по распадот на Југославија и по инструкциите на елитата мораа да ги предадат банките, парите, економијата, луѓето, војската и сите други предности во сопственост на […]

Контроверзни фајлови

ВАТИКАН НА НОЗЕ: 1500 години стара Библија тврди дека Исус не бил распнат?!

На голема жалост за Ватикан, 1500-2000 години старата Библија којашто беше пронајдена во Турција и која се чува во етнографијата во Музејот во Анкара, открива дел кој се однесува на […]

Контроверзни фајлови

Информации од истрагата на ФБИ: Бил и Хилари Клинтон се вмешани во педофилски скандал!

„Лолита експрес“ е името на авионот во кој се изведувале оргии со девојчиња, а со него Хилари и Бил Клинтон патувале дури 26 пати. Во новиот скандал за кандидатката за […]